Tej zimy japońska flota zamierza upolować ponad 1000 wielorybów. Połowy te to nic innego, jak krwawa rzeź pod pretekstem celów naukowych. Aktywiści Greenpeace będą robić wszystko aby ochronić te piękne zwierzęta. Jednak możemy zrobić coś jeszcze! Polska może stać się członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej i w ten sposób decydować o bezpiecznej przyszłości wielorybów.
Blog > Komentarze do wpisu
Ponad 180 tysięcy osób żąda wypuszczenia Toru i Junichi

Globalny protest w sprawie zatrzymanych aktywistów Greenepace ciągle trwa. Już ponad 180 tysięcy ludzi podpisało cyberprotest skierowany do premiera Japonii. Cały świat żąda uwolnienia Junichi i Toru.

Aktywiści zostali zatrzymani 20 czerwca i są przetrzymywani w areszcie bez postawienia im zarzutów. Dziś odbyło się kolejne przesłuchanie w tej sprawie. Sędzia zadecyduje czy pozostawić ich w areszcie czy wypuścić na wolność. Nie znamy na razie wyników przesłuchania.

W sprawę zaangażowana jest grupa prawników WATCH, którzy monitorują kwestie przestrzegania praw człowieka w Japonii w związku ze szczytem G8, jaki odbędzie się w lipcu w Japonii.

Stanowisko WATCH w sprawie zatrzymanych:

„Zatrzymanie dwóch aktywistów Greenpeace to jawne naruszenie podstawowych praw człowieka. Niesprawiedliwy areszt bez postawienia zarzutów, śledztwo oraz działania przeciwko wolności wypowiedzi to tylko przykłady naruszeń. Policyjne represje dotykające aktywistów są nie do przyjęcia przez międzynarodową społeczność.”

wtorek, 01 lipca 2008, kasia-greenpeace

Polecane wpisy

Pomóż nam promować
naszego bloga.
Umieść ten banner na swoim
blogu lub stronie
internetowej.


Adres obrazka:
http://greenpeace.blox.pl/
resource/naratunek.jpg


Sukces naszej kampanii – a więc życie wielorybów i przetrwanie zagrożonych gatunków - zależy tylko i wyłącznie od osób, które popierają nasze działania! Potrzebujemy twojego wsparcia!

Przekaż 1 procent podatku na Greenpeace

Zostań naszym darczyńcą!

Dołącz do cyberaktywistów!


Kontakt:
oceany@greenpeace.pl

Patronem kampanii "Na ratunek wielorybom" jest: