Tej zimy japońska flota zamierza upolować ponad 1000 wielorybów. Połowy te to nic innego, jak krwawa rzeź pod pretekstem celów naukowych. Aktywiści Greenpeace będą robić wszystko aby ochronić te piękne zwierzęta. Jednak możemy zrobić coś jeszcze! Polska może stać się członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej i w ten sposób decydować o bezpiecznej przyszłości wielorybów.
Blog > Komentarze do wpisu
Greenpeace występuje na forum IWC

W Chile trwa spotkanie krajów członkowskich IWC. Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji po raz pierwszy od wielu lat organizacje pozarządowe mogły oficjalnie wystąpić z krótkim przemówieniem skierowanym do delegacji IWC. Przedstawicielem Greenpeace, zabierającym głos w sprawie ochrony wielorybów i zmiany statusu IWC w organizację chroniącą wieloryby, miał być nasz kolega z Japonii Junichi Satu.

Na mocy decyzji sądu Junichi nadal przebywa w areszcie bez postawienia mu żadnych zarzutów. W związku z tym wystąpienie przygotowane przez Junichi zaprezentowała inna osoba z japońskiego biura Greenpeace.

Mamy też dobrą wiadomość. Republika Dominiki (nie mylić z Dominikaną!), która do tej pory trzymała stronę Japonii, postanowiła przejść na stronę krajów broniących losu wielorybów. Po raz pierwszy kraj z pro-wielorybniczej koalicji zmienił swoją pozycję. Mamy nadzieję, że to dopiero początek zmian w Komisji!

Uwolnić aktywistów Greenpeace!

Już ponad 120 tysięcy osób na całym świecie podpisało petycję w sprawie uwolnienia naszych aktywistów.

Ty też możesz to zrobić!

czwartek, 26 czerwca 2008, kasia-greenpeace

Polecane wpisy

Pomóż nam promować
naszego bloga.
Umieść ten banner na swoim
blogu lub stronie
internetowej.


Adres obrazka:
http://greenpeace.blox.pl/
resource/naratunek.jpg


Sukces naszej kampanii – a więc życie wielorybów i przetrwanie zagrożonych gatunków - zależy tylko i wyłącznie od osób, które popierają nasze działania! Potrzebujemy twojego wsparcia!

Przekaż 1 procent podatku na Greenpeace

Zostań naszym darczyńcą!

Dołącz do cyberaktywistów!


Kontakt:
oceany@greenpeace.pl

Patronem kampanii "Na ratunek wielorybom" jest: