Tej zimy japońska flota zamierza upolować ponad 1000 wielorybów. Połowy te to nic innego, jak krwawa rzeź pod pretekstem celów naukowych. Aktywiści Greenpeace będą robić wszystko aby ochronić te piękne zwierzęta. Jednak możemy zrobić coś jeszcze! Polska może stać się członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej i w ten sposób decydować o bezpiecznej przyszłości wielorybów.
Blog > Komentarze do wpisu
Żywe wieloryby są warte więcej niż martwe
Najnowszy raport Narodowego Funduszu na rzecz Zwierząt (IFAW) jasno pokazuje, że oglądanie wielorybów to obecnie jedna z najbardziej opłacalnych gałęzi turystyki dla krajów Pacyfiku. Co roku, obserwacje największych ssaków morskich przenoszą tym krajom zysk w wysokości 23 mln $.

Co roku liczba osób oglądających wieloryby znacząco rośnie. Pod koniec 1998 roku osób zainteresowanych obserwacją waleni było 10 309, w 2005 roku liczba ta skoczyłą do 110 716!

Dane te nie uwzględniają turystów oglądających wieloryby w Australii i Nowej Zelandii. Co roku ich liczba dochodzi do 1,6 miliona a dochód z wypraw organizowanych w celu obserwacji.

Trudno jest przeliczyć życie wielorybów na pieniądze. Jednak nawet biorąc pod uwagę czysto ekonomiczny aspekt polowań na wieloryby, z którego zyski czerpie tylko Japonia, jasno widać że żywe wieloryby są warte znacznie więcej martwe. Dla ekosystemu ich istnienie jest bezcenne.


Przekaż 1 procent podatku na Greenpeace
poniedziałek, 07 kwietnia 2008, kasia-greenpeace

Polecane wpisy

Pomóż nam promować
naszego bloga.
Umieść ten banner na swoim
blogu lub stronie
internetowej.


Adres obrazka:
http://greenpeace.blox.pl/
resource/naratunek.jpg


Sukces naszej kampanii – a więc życie wielorybów i przetrwanie zagrożonych gatunków - zależy tylko i wyłącznie od osób, które popierają nasze działania! Potrzebujemy twojego wsparcia!

Przekaż 1 procent podatku na Greenpeace

Zostań naszym darczyńcą!

Dołącz do cyberaktywistów!


Kontakt:
oceany@greenpeace.pl

Patronem kampanii "Na ratunek wielorybom" jest: