Tej zimy japońska flota zamierza upolować ponad 1000 wielorybów. Połowy te to nic innego, jak krwawa rzeź pod pretekstem celów naukowych. Aktywiści Greenpeace będą robić wszystko aby ochronić te piękne zwierzęta. Jednak możemy zrobić coś jeszcze! Polska może stać się członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej i w ten sposób decydować o bezpiecznej przyszłości wielorybów.
Blog > Komentarze do wpisu
551 płetwali karłowatych zabitych w imię nauki
Japonia zdołała złapać 60% z zaplanowanych 935 płetwali karłowatych. Na szczęście dla finwali z 50, które planowali odstrzelić, nie udało im się zabić ani jednego.

Mimo wszystko 551 płetwali karłowatych zginęło w imię „nauki”.
Wielorybnicy skarżą się mediom, że ich nieudany połów to wina ekologów, którzy skutecznie utrudniali im tegoroczne polowanie. Koszty wielorybniczych operacji będą musieli pokryć teraz japońscy podatnicy.

Spotkanie Komisji Wielorybniczej w Chile zbliża się wielkimi krokami. Prawdopodobnie Polska nie zdąży już dopełnić formalności, żeby stanąć ramię w ramię z krajami którym zależy na losie tych największych ssaków morskich. Napisz do Ministra Nowickiego, żeby jak najszybciej rozpoczął proces ratyfikacji odpowiednich dokumentów.

czwartek, 17 kwietnia 2008, kasia-greenpeace

Polecane wpisy

Komentarze
2008/06/05 23:58:38
Dzien dobry, mam pytanko: do kiedy jest czas by wyslac ta petycje do MS?

Pozdrawiam,
Grzegorz Golebniak
Pomóż nam promować
naszego bloga.
Umieść ten banner na swoim
blogu lub stronie
internetowej.


Adres obrazka:
http://greenpeace.blox.pl/
resource/naratunek.jpg


Sukces naszej kampanii – a więc życie wielorybów i przetrwanie zagrożonych gatunków - zależy tylko i wyłącznie od osób, które popierają nasze działania! Potrzebujemy twojego wsparcia!

Przekaż 1 procent podatku na Greenpeace

Zostań naszym darczyńcą!

Dołącz do cyberaktywistów!


Kontakt:
oceany@greenpeace.pl

Patronem kampanii "Na ratunek wielorybom" jest: