Tej zimy japońska flota zamierza upolować ponad 1000 wielorybów. Połowy te to nic innego, jak krwawa rzeź pod pretekstem celów naukowych. Aktywiści Greenpeace będą robić wszystko aby ochronić te piękne zwierzęta. Jednak możemy zrobić coś jeszcze! Polska może stać się członkiem Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej i w ten sposób decydować o bezpiecznej przyszłości wielorybów.
Blog > Komentarze do wpisu
Głosy z Japonii i Costa Rici

Dziś w Tokio odbyła się konferencja prasowa na której Wiceminister Rolnictwa Toshiro Shirasu w swoim wystąpieniu powiedział, że japońscy wielorybnicy nie mogą wznowić polowań na wieloryby na Oceanie Południowym, ponieważ Greenpeace ściga ich flotę wielorybniczą.

Nasz statek Esperanza ściga wielorybników już 10 dzień. Oznacza to, że od dziesięciu dni żadnego wieloryba nie trafił zabójczy harpun.

Działanie Greenpeace nie jest jednak w stanie rozwiązać całkowicie problemu wielorybnictwa. Do tego potrzeba jest dobra wola Japońskiego Rządu, który musi jak najszybciej podjąć decyzje o zakończeniu programu polowań na walenie.

Mamy też dobre wieści z Costa Rici:

Dziś rano prezydent Oscar Arias i Minister Środowiska Roberto Dobles podpisali deklarację, która ustanawia całą Wewnętrzną Strefę Ekonomiczną Costa Rici Sanktuarium wielorybów!

poniedziałek, 21 stycznia 2008, kasia-greenpeace

Polecane wpisy

Pomóż nam promować
naszego bloga.
Umieść ten banner na swoim
blogu lub stronie
internetowej.


Adres obrazka:
http://greenpeace.blox.pl/
resource/naratunek.jpg


Sukces naszej kampanii – a więc życie wielorybów i przetrwanie zagrożonych gatunków - zależy tylko i wyłącznie od osób, które popierają nasze działania! Potrzebujemy twojego wsparcia!

Przekaż 1 procent podatku na Greenpeace

Zostań naszym darczyńcą!

Dołącz do cyberaktywistów!


Kontakt:
oceany@greenpeace.pl

Patronem kampanii "Na ratunek wielorybom" jest: